محفل ضیافت شام در رابطه به نشست ژنیوا به میزبانی جلالتمآب صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه

محفل ضیافت شام در رابطه به نشست ژنیوا به میزبانی جلالتمآب صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه

کابل –  شام امروز ضیافت در رابطه به نشست ژنیوا به میزبانی جلالتمآب صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه برگزار گردید، در این محفل شماری از مقامات بلند رتبه دولتی، سفرای کشور های خارجی مقیم کابل و نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان اشتراک کرده بود.

 وزیر امور خارجه در مورد اهمیت نشست ژنیوا به مهمانان معلومات ارائه نموده افزود؛ این نشست که قرار است در ماه نوامبر سال جاری در ژنیوا، سویس برگزار گردد و روی صلح، ثبات، همکاری های منطقوی و تعهد همکاری و حمایت مالی کشور های تمویل کننده افغانستان، بحث خواهد شد.

همچنین نماینده ویژه سازمان ملل آقای یماماتو گفت که سازمان ملل آماده گی های لازم وسهم فعال برای برگزاری  این نشست خواهد داشت وی گفت  این نشست در سطح وزرای امور خارجه کشور های تمویل کننده و کشور های منطقه برگزار خواهد شد.

 

Read 96 times
Go to Top

اطلاعیه مهم

قابل توجه متقاضیان پاسپورت

سیستم جدید پاسپورت فعال گردیده است، از متقاضیان محترم تقاضا به عمل می آید تا قبل از مراجعه به پاسپورت شرایط و طرزالعمل ذیل را به دقت بخوانند:


پاسپورتهای جدید افغانی به رویت تذکره ای که از طریق سفارت قبلا تایید شده باشد و یا با همآهنگی سفارت از طریق پروسه تذکره غیابی اخذ گردیده باشد، به متقاضی صادر میگرد.
در صورتیکه تذکره ای متقاضی قبلا از طریق سفارت تایید شده باشد و یا متقاضی تذکره را با همآهنگی سفارت اخذ نموده باشد، میتوانند بعد از اخذ وقت ملاقات از طریق ویبسایت، به سفارت حاضر گردد.

 https://www.geneva.mfa.af/appointments/ :لینک وقت گیری برای اخذ پاسپورت

.قابل تذکر است که بدون اخذ وقت ملاقات اسناد مراجعین پذیرفته نمیشود و همچنان از طریق ایمیل، فیسبوک و یا تیلفون وقت ملاقات تنظیم نمیگردد

.پاسپورتهای 5 ساله در مقابل 125 فرانک سویسی و پاسپورتهای 10 ساله در مقابل 225 فرانک سویسی به متقاضیان صادر میگردد. بل پرداختی بعد از بررسی اسناد به متقاضی داده میشود

.قابل تذکر است که مشخصات متقاضی ( اسم، اسم پدر، محل تولد، سن) مطابق تذکره افغانی وی در پاسپورت درج میگرد

.بدون تکمیل شرایط فوق، به هیچ صورت به متقاضیان پاسپورت صادر نمیگردد

.در صورتیکه متقاضی قبلا کاپی تذکره خود را برای بررسی به سفارت تسلیم داده است، منتظر نتیجه بررسی تذکره خود باشد

در صورتیکه متقاضی تا کنون کاپی تذکره خود را برای بررسی به سفارت ت تحویل نداده است، تذکره خود را کاپی نموده و در عقب آن شماره تیلفون و ایمیل آدرس خود را بنویسد و از طریق پست به سفارت ارسال بدارند، در صورتیکه تذکره متقاضی تاییدی وزارت خارجه را هم داشته باشد، کاپی آن را نیز همراه با کاپی تذکره به سفارت از طریق پست ارسال بدارند.سفارت بعد از بررسی تذکره، متقاضی را اطلاع میدهد

در صورتیکه متقاضی پاسپورت تذکره ندارد، به سفارت ایمیل بنویسد، تا برایش فورم و رهنمایی تذکره غیابی ارسال گردد: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
صفحه فیسبوک: Consulate Services, Embassy of Afghanistan in Geneva